İletişim Özet:

Pbx 0380 524 03 63

E-posta info@ozartmakina.com

Hidrolik Hortum Neden Sızdırır?

In: Hidrolik Sistemler

Hidrolik Hortum Neden Sızdırır?

Muhtemelen, hidrolik hortumunuz arızalı olduğu için sızdırmıyor. Çoğu hidrolik hortum sızıntısı, yanlış tipte bir fiting kullanılması veya yanlış takılmasıyla oluşur. Ayrıca, bir O-ring eksik veya hasarlıysa veya bağlantılarda aşırı tork varsa, conta doğru hizalanmayabilir ve hatta daha da kötüsü, dişler zarar görebilir.

Bazı bağlantı parçaları, özellikle çıkarıldıktan ve yeniden takıldıktan sonra, diğerlerinden daha fazla sızıntı yapar. Örneğin, bir NPT veya JIC bağlantı parçasının çıkarılması ve tekrar sıkılması dişlerini sıyırıp esas olarak hidrolik yağın damlamasına yol açabilir. Bu tasarımlar genellikle ilk kurulumdan sonra sızdırmazdır, ancak gerçekten çıkarılmamalı ve tekrar takılmamalıdır. Bir NPT veya JIC bağlantı parçasının çıkarılması gerekiyorsa, tamamen yeni bir bağlantı düzeneği takılmalıdır.

Basit bir çözüm, O-ring bağlantısı kullanmaktır. Bu yumuşak contalar sızdırmayan pozitif contalar oluşturur. Ancak, doğru seçilmezlerse bunlar arızaya karşı güvenli değildir. O-ring, taşınan medyayla veya sistem çalışma sıcaklığı aralığıyla uyumlu değilse, parçalanabilir ve arızalanabilir. Tüm sistemin, tüm parçalarının ve parçalarının uyumlu olması ve en verimli şekilde birlikte çalışacak şekilde tasarlandığından emin olun.

Hortum yeterince uzun değilse kurulum ve yönlendirme de hortum sızıntılarına neden olabilir. Bir hortum çok kısaysa, basınç ve sıcaklıktaki sürekli değişikliklerle genişleyemez ve büzülemez. Bu, bağlantı parçalarında, hortum kapaklarında ve takviyede zorlanmaya neden olarak sızıntılarına neden olur.

Hortum destekleri ve kelepçeleri bir sisteme takılmazsa, titreşim hortum düzeneklerinin bozulmasına neden olabilir. Kelepçeler ve braketler, bağlantı parçaları üzerindeki stresi azaltır ve sıvı basınçlandırılırken ağır hortumu destekler.

Kirlilik, tüm hidrolik sistemlerin sorunu, hidrolik hortumun iç borusuna zarar verebilir ve sızıntıya neden olabilir. Hidrolik hortumunuzdaki parçacıklardan kaçınmak için, tüm hortum tertibatları, yıkama veya yüksek basınçlı mermiler kullanılarak bağlantı parçaları takılmadan önce temizlenmelidir. Bir hortum tertibatı temizlendikten sonra, sisteme takılana kadar temiz tutmak için kapaklar ve tapalar kullanın.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bir sorununuz varsa, ekibimiz bunu çözmeye hazır.

Diğer iletişim yöntemleri için tıklayınız.